2013/09/28

Viimased võistlused juuniorina Eestis

Rahul? Ei.
Aga kahjuks rohkemaks ma tunnistan, et vääriline polnud. Paar kuud suve lõpus tegid oma töö. Kõige rohkem on kahju loomulikult sprindis lõpusirgel venimise eest karistuseks kaotatud medalist. Aga pole hullu, N21 klassis näeme! :)

Lootsin end testida stardisirgel ka see nädalavahetus Suunto Gamesil naisteklassis, kuid kahjuks on mind juba nädalake haigus vaevanud ja otsustasin end kodus ravida. Midagi hullu ei ole, aga paar päeva oli palavik, mis sujuvalt nädala keskel pöördus alapalavikuks. Lihased on nõrgad, pea imelik, pluss lisaks muidugi nohu ja köha. Hindasin natuke üle oma külmataluvust ühel õhtul ja karistus on käes. Inimesed, mütsid, kindad, mantlid ja joped välja! Õues on väga külm. ;)
Annan endast parima, et Baltic Junior Cupil siiski tervelt stardis oleksin. Ravi küüslaugu, ingveri ja kõige muu võimalikuga on täies hoos.

Öine
Distants: 4,5km
Aeg: 45:00
Koht: 3./ 7
Tulemused.
Rajajoonistamine.
Neljapäeval jõudsin USAst tagasi ja laupäeval juba ootas ees esimene võistlus üle pikapika aja. Olin superpõnevil, mis saama hakkab. Teadsin, et kiirus on jumala null ja mõistus on ka tõenäoliselt natuke nullilähedane. Seega eesmärk oli rada lihtsalt läbida mõnusa tempoga ja jälgida, et koguaeg kaardis oleks. Mõningate mööndustega peaaegu nii tegelikult läkski. Ükskõik, kas pingutasin või mitte, kiirust polnud tõesti ollagi. Ja mõistus ... nooh ... kõrguse ja kauguse tajumine oli väga kehv. Midagi liiga suurt korda ei saatnud, kuid segaseid hetki ja punktist liiga kaugele minekuid oli palju. Punktile pealeminekud olid segased. Aga ma sain medali kätte, jess! ;)

  1. Kristiine Aluvee     Kobras/Põlva SK 8466 00:38.23  
  2. Laura Joonas       Võru/Võru spord 3717 00:41.11  
  3. Evely Kaasiku       JOKA       8366 00:45.00  Sprint
Distants: 2,5km
Aeg: 16:49
Koht: 4./ 8
Tulemused.
Rajajoonistamine.
Tuleb tunnistada, et nüüd oli küll enne starti väike hirm sees, sest ma teadsin, et ma venin seal rajal. Alguses ma võtsin eriti rahulikult, et oleks aega kaardi vaatamiseks ja valikute tegemiseks. Mitte, et uskumatult keeruline oleks olnud, aga ma tundsin, et pole väga head kontakti kaardiga. Suurim viga sai tehtud 10. punkti minnes, kus ma otsisin ainult teerajakest suure tee peal, mille järgi sisse keerata. Oleks ju võinud teisi orientiire ka jälgida .. aga ei .. Lõpuks siis keerasingi liiga hilja metsa, lisaks kahtlesin ja kõhklesin mäest alla minnes, seisin korraks rajakesel, vaatasin vasakule ja paremale ning lõpuks kui punkti kätte sain oligi hunnik sekundeid kadunud (40s). Igasuguseid iluvigasid nurkade ja asjadega tuli ka loomulikult. Lõpusirgel ma mõtlesin, et "Davai, Evely, nüüd tuleb viimane pingutus, tuleb lihtsalt anda täiega!" Andsingi .. kuid kaotasin medali just lõpusirgel. Pole kunagi nii piinlik olnud lõpusirge aegasid võrrelda teistega. Minul 41s, teistel välejalgadel enamjaolt 35s ringis. Olen kohutavalt aeglane!

  1. Kristiine Aluvee     Kobras/Põlva SK 8466 00:15.40  
  2. Kaisa Raudkepp      Peko       4429 00:16.29  
  3. Laura Joonas       Võru/Võru spord 3717 00:16.48  
  4. Evely Kaasiku       JOKA       8366 00:16.49  


Pikk rada
Distants: 12,1km
Aeg: 1:32:39
Koht: 2./ 4
Tulemused.
Nonii, vahepeal olin saanud nüüd trenni ka natuke teha. Tervelt nädal! Kuid see rada
oli pikk. Peamine küsimus, mis mul mõttes mõlkus: kas ma kestan ära!? Aga kaotama ka ei läinud!
Alustasime kenasti koos kolmekesi, kuid 8. punktist jooksin natuke mööda ja nad said eest ära. Alguses pingutasin neile järgi, kuid mul polnud väga palju varus, mida juurde panna ja seega ei jõudnud kohe üldse järgi. Jätkasin siis omaette, kuid alla ei andnud. Tegu on siiski orienteerumisega ja seal on kõik võimalik. Tundsin, kuidas energia oli nii otsa saanud pärast seda, kui nad oli eest ära saanud ja ma korraks proovisin tempot tõsta. Kuid kui sattusin tee peale 13. minnes, tundsin, kuidas vaikselt tuli uus hoog sisse. Ja minu üllatuseks 13. ja 14 punkti vahel nägin Kristiinet. Otseselt välja tegemata möödusin sujuvalt ja kuhugi erinevate valikute tõttu ta kaduski. Korraks veel nägin teda ühes kohas vastu tulemas raja lõpu poole, kuid muidu sõdisin vaid iseendaga. Meeles mõlkusid isa sõnad, mis ta kevadel suusavõistlusel selja taga karjus: "võitle iseendaga". Võitlesin ja võib vist rahule jääda küll. Nii hea oli lõppude lõpuks lõppu jõuda pärast pikkapikka rada ja isegi tulemus läks kirja ja sain hõbeda kätte. Jess!

  1. Kaisa Raudkepp      Peko      01:29.51 
  2. Evely Kaasiku       JOKA      01:32.39 
  3. Kristiine Aluvee     Kobras/Põlva SK 01:37.27 Eesti meistrivõistlused N20 klassis on seega läbi. Mitte midagi üllatavat või oodatut vms ei saa öelda, et oleksin korda saatnud. Pigem kerge pettumus. Aga nagu ütlesin, ei ole hullu, sest põhiklass on see, mis loeb. Siiski panin tähele huvitavat korrapära oma EMV tulemustes sel aastal. Neljal osalesin ja tulemused on järgnevad: esimene, teine, kolmas ja neljas. Kronoloogilises järjekorras küll pole, kuid muidu on päris ilus rida.

Ja nüüd põhiklassi medaleid noppima, juhu! Hoidke alt, here I come! :)

No comments:

Post a Comment