2015/01/16

2014 - kooliaasta

2014. aasta oli elu kõige kiirem, seiklusterohkem ja igas mõttes tegusam aasta. Ammutasin hoolega uusi kogemusi ja kompisin oma kohta maailmas. Veetsin 1/3 oma aastast Eestist eemal.

73 võistlust 11 erinevas riigis

Mul ei olnud suuri eesmärke. Peamiselt katsetasin, millisel redeliastmel ma maailmas asun, et teaks, kuidas edasi ronida. Julge samm sai tehtud MKde, EMi ja MMi näol. Seisin silmitsi ajaloo kordumisega selle ühes kõige halvemas mõttes ja samas ajaloo tegemisega selle ühes kõige paremas vormis.

Minu aasta algas suusaorienteerumise lainel. Tuleb tõdeda, et ma ei täitnud ühtki endale püstitatud eesmärki. Minu laeks jäi 22. koht MK-l ja 28. koht EM-il. Aasta suurimal tiitlivõistlusel sain tulemuse kirja kuuest distantsist vaid kolmel. Suutsin korrata ka teatetiimiga poodiumivõimaluse nurjamist ... taas. See hooaeg oli suhteliselt põrumine.

Siiski, sain palju häid õppetunde, millest olen juba käesoleval hooajal ka lähtunud. Tulemusena olen esiteks olnud vähem haige. Teiseks ... ma ei hakka ette ruttama, ootan järgmise nädala ära. :)

SO EM. Venemaa. Teade.

Orienteerumisjooksu hooaeg algas puhkuseta - OJ EM toimus üks kuu pärast SO EM-i. Seega enda kogumiseks oluliselt aega polnud ja pidi ühe hooga ka OJ tiitlivõistlused ära võistlema. Tõsi see on, et need olid rasked. Viimaseks päevaks, teatevõistluseks, olin suhteliselt jõuetu, kuid seda suurem on rõõm kättevõideldud tulemuse üle - viies koht! Kui SO-s see ei õnnestunud, siis nüüd tuli ära. Tegime Eestile ajalugu!

Edasine hooaeg möödus vaiksemalt, kuid samas jätkus lõpuni välja väga positiivses rütmis. MK-d, MM ja üliõpilaste MM andsid hulgaliselt väärtuslikke kogemusi. Sain end võrrelda esimest korda maailma kõige teravama tipuga. 29. koht MMi lühirajal ja 13. koht üliõpilaste MMi sprindis süstisid kuhjaga motivatsiooni redelil kõrgemale ronimiseks. Kaks OJ hooaega on veel jäänud ja siis ongi käes MM Eestis - 2017, Otepää. Aeg läheb kiiresti!

OJ EM. Portugal. Teate finiš.

2014. aasta oli kahtlemata elu üks olulisim periood. Iga võistlus oli korralik koolitund ja esmakordne kogemus. Järgnevatel aastatel tuleb jätkata järjepidevat tööd ja sammuda julgelt redelil edasi. See ei ole kahtlemata kerge, kuid see on seda väärt.

Aastaid tagasi vaidlesin isaga, et kõik ei ole võimalik. Tõin näiteid ja püüdsin teda veenda, et kõik ei saa olla võimalik. Kuid ta argumenteeris nii osavalt vastu, et isegi, kui ma tean, et miski ei ole reaalne, siis mu sisemuses on esikohal arvamus-teadmine, et alati leiab viisi soovi täitmiseks. Küsimus on vaid tahtmises.

Ning nagu ütles mu ema:
"Sport on õpetanud meid seadma eesmärke, nende nimel tööd tegema ning väärikalt võitma ja kaotama."

Lõpetuseks tänan südamest kõiki toetajaid, sest teieta ei oleks see kõik võimalik.

Aitäh, kallid vanemad, kes te olete aidanud mind nõu ja jõuga.
Aitäh, hea treener Paul Poopuu, kelleta ma ilmselt ei tegeleks üldse selle spordialaga.
Aitäh, Kallisaba Puhkemaja, Aarens Projekt, PRT Automation, Ferroline Group, Estonian Business School, BodyFeel studio, SONY, Tare Kinnisvara, orienteerumisklubi JOKA, Kangasala SK, Järvamaa kultuurkapital, Türi vald ning Järvamaa Spordiliit.

No comments:

Post a Comment