2013/12/04

Baltic Junior Cup - byebye W20


Distants: 7,0 km
Aeg: 58:18 (+1:11)
Koht: 2. /30
Tulemused.
GPS.
Mõned päevad, nädalad ja juba ka kuud tagasi 5. oktoobril leidis aset minu viimane võistlus W20 klassis. Postitus on ainult natuke aega viibinud. Ups.

Ega väga detailselt enam midagi meeles pole ja seega pikka analüüsi ei tee.
Mäletan üsna selgelt emotsioone enne starti. Teadsin, et mul on suur auk treeningperioodis ja septembris Eestikatel tundsin nii aeglaselt,kui üldse on võimalik. Mul oli vist elu halvim vorm. Olin täitsa tublilt treeninud nüüd enne Baltic Junior Cupi ja teadsin, et sellises augus enam pole, aga siiski ... kui palju on ikka võimalik paari nädalaga sellest kohutavast seisust välja tulla. Mõtlesin, et soomlastel ja rootslastel on seekord selge eelis o-tehniliselt ning füüsiliselt on nad ammugi ees. Seega läksin starti mõttega: "mul on täiesti ükskõik, mul on lihtsalt niinii ükskõik, lähen lihtsalt annan edast parima, loen täpselt kaarti, teen puhta jooksu ja füüsiline vorm on selline nagu on, ma nagunii midagi parandada enam ei saa. Mul on savi."
Metsas oli jubehea tunne orienteeruda. Kuidagi mõnusalt klappis see maastik seekord. Nii mõnus oli joosta ja kaarti lugeda. Nautisin iga hetke. Unustasin end lihtsalt orienteeruma. Üks hetk hajus keskendumine ja tuli loll mõte pähe, et kuidagi üllatavalt hästi on läinud. Õnneks suutsin end kohe uuesti sundida kaarti täpselt lugema. Kaheksandas oli kerge mõttehetk, kuidas minna ja alguses langetasin ühe variandi, hakkasin minema ja siis pöörasin ümber ja tegin ikkagi teise valiku. Langetasin õige otsuse! Pikk etapp arvasin, et suren, aga oh, üllatust, päris hea tunne oli isegi! Lõpus punktile pealeminekul veits koperdasin, aga muidu läks päris hästi. Ja nüüd. Kümnendasse minek läks täiesti käest ära. Esiteks enne järvesid teele jõudes ma kahtlesin kõvasti, kas liigun õiges suunas ja seega jooksin hästi aeglaselt pidevalt skännides, kas leian midagi, mille järgi end paika panna enne kui liiga hilja. Lõpuks sain aru, et arvasin oma asukohaõigesti. Järgmisena tegin niiinii vale otsuse. Vaatasin õiget teed, kuhu oli vaja minna ja kuhu ka korraks mõtlesin minna ... kuid ei läinud. Ragistasin kuskil mahalangenud puude risus mäkke. Kaotasin ikka mõnuga. Lõpp vist sujus kenasti. 12. ja 13. punkti vahel oli kerge segadus suuna hoimisega, aga jõudsin siiski enam-vähem ilusti punkti.
Lõpetades omad karjusid finishisirge ääres nagu oleks hea jooks. Tunne oli ka päris hea. Iga sekund võis olla mängus, kui mitte minul, siis tiimil, igaks juhuks vajutasin nii, kuidas sain viimase piiksuni. Lõpetsin ära, selgus, et tõesti jooks polnud mitte ainult o-tehniliselt piisavalt korralik, vaid ka kiirus oli väga olemas. Vau! Jessjessjess! Kõigekõige viimane võistlus juuniorina, W20 vanuseklassis läks korda.

 1.  125  Klintberg Josefine     Småland      57:07
 2.  129  Kaasiku Evely       Estonia      58:18    +1:11
 3.  119  Hansson Amanda       Småland      59:11    +2:04
 4.  124  Höstman Victoria      FSO        59:21    +2:14
 5.  130  Valdmane Liga       Latvia     1:00:35    +3:28
 6.  102  Raudkepp Kaisa       Estonia     1:02:26    +5:19


Byebye W20! 

Postitus on lõppude lõpuks tehtud. Nüüd võib rahuliku südamega teha avapaugu täiskasvanuna kahe tunni pärast suusaorienteerumises minu esimesel maailmakarika osavõistlusel.

MK kohta info Estonian Ski-O ametlikus blogis. Edu meile! :)

2 comments:

 1. See pidi ikka korralik tagasijooks 9ndasse minnes olema, et isegi mina suutsin seda laivis märgata! :D Super tubliiiiiiiiii, SUVEL STARDIS NÄEEEEB! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nojah, see oli ikka mitu meetrit. :D Aitäh!
   Ei jõua kevadet ära oodata!! :)

   Delete