2014/02/09

Debüüt. MK round 1 & 2

Tervitused Jõulumäelt!

Lõpuks on nähtud-kogetud-jäädvustatud ka selle hooaja
esimene ideaalne suusailm .. mis ilmselt jääb kahjuks ka viimaseks.
Laagrites olles on hea avastada, et 24h päevas on isegi täiesti piisavalt - jõuab teha 2x päevas trenni, tööd, kooliasju ja jääb aega ka niisama mölutamiseks. Jubemõnus! Lõpuks jõudsin siis ka blogipostituseni! :)
Proovisin liigselt muljetama mitte jääda ja panin kirja iga MK distantsi kohta nii lühikese kommentaari kui suutsin. Debüüt on tehtud, juhheii! 

MK ROUND 1 
4.-8. detsember
Soome, Ylläs
Igasugused ootused koha suhtes puudusid, sest sain siiski vaid umbes nädalake enne esimest starti esimest korda sel hooajal lund katsuda. Võistlused toimusid minu jaoks laagri keskel. Võib öelda, et tutvusin alles põhiklassi tasemega. Kuna minu jaoks oli alles hooaja ettevalmistusperiood käimas, siis tavarajal ei võistelnud.
Lühirada. Kõik tulemused tühistati. 4-5min kaotus võitjale. Täpselt ei tea, sest kuskil pole aegasid üleval. Läksin starti mõttega, et lihtsalt teha üks korralik ja kiire sõit, mis tegelikult ka enam-vähem tuli. Suutsin kiires tempos lugeda ja grupil kannul püsida.
Sprint mix teade. Täiesti pekkis ... kõik kolm ringi ... liiga rämedalt viga. 
Lühirada kordus. 26. koht. 7,8km. 2,4km vahepunktis kaotus liidrile 47s, 5,7km peal kaotus 3:42 ... naiss ... või siis tegelikult mitte nii naiss. Pole rahul. Tempo kaarti lugedes liiga all, lisaks vead ja valed valikud .. 5:01 kaotus võitjale.
Sprint. 30. koht. 2,5km. Tegin ühe suurema vea. Ühest punktist läbi minnes lükkasin hoogu juurde veel enne punkti, et kiiresti järgmise poole kihutada, kui avastasin, et EMIT ei vilgu. Sõitsin päris mitu meetrit ikka edasi ja siis kitsal rajal ümberpöörd ja tagasi minek. Selgus, et EMITi jaam ei tööta ... Suusk stardis enam-vähem, kuid rada käis läbi madalamast kohast, kus lipe oli kohutav. Sealt oli vaja üles mäkke uuesti tagasi ronida. Iga lükke järel suusk liikus justkui vaid 2cm ja seiskus. Kiirem oleks olnud ilmselt joosta suuskadega üles, sest totaalne pidamine oli all, aga sel hetkel mõte niikaugele ei liikunud. 3:40 kaotus võitjale .. kohutav.

Pärast esimest MK raundi mõistsin, et kiirus on mul selle kohta, et alles puudutasin lund ja tegu on hooaja algusega, täiesti okei. Tuli vaid targalt edasi treenida. Sõidud näitasid, et koht esimese 20ne seas on Norras ja Rootsis MK teisel raundil väga reaalne. 

MK ROUND 2 
18.-26. jaanuar
Norra, Gasbu ja Rootsi, Orsa
Soomest lumelaagrist tagasi tulles lootsin iga päev, et homme tuleb lumi maha. Lootus sureb siiski viimasena. Lumi tuligi veidi enne MK teise raundi algust, kuid siiski oodatust tunduvalt hiljem. Ettevalmistus polnud sugugi ootuspärane ja tundsin end äärmiselt ebakindlalt. Soov oli teiseks raundiks suusakiirus juba suhteliselt heaks vormida, kuid asi oli kaugel sellest. Siiski ei andnud eesmärkides alla ja andsin parima, et tõestada koha top20-s väärilisust. Natuke jäi kahjuks ikkagi puudu. Lisaks enne viimast kaht distantsi sattusin kerge haiguse küüsi (köha, nohu, 37-palavik). 
Norra
Lühirada. 23. koht (+10:13 ... liiiiiiiiiga palju). Ühisstart. Esimesse ülisuur viga (lugesin enda asukoha kaardil valesti), üks vale valik. Kaardivahetusega metsas hävisin veel lisaks, ei saanud kaarti ära ja siis peale ning väljusin punktist valesti, millega kaasnes vale valik. Siiski vaheaegadevõrdlus näitas, et kõik on võimalik. 
Sprint. 22.koht (+2:48 .. väga liiiiiiga palju). Viies startija. Lund sadas, mistõttu lükkasin lihtsalt rada teistele sisse. Kahele jõudsin kiiresti järgi ja möödusin, kolmandale lõpu poole ja möödusin ka, kuid siis tegin väikese vale valiku, millega ta sai jälle mööda. Lõpusirgel sain uuesti mööda. Seega alguses oli 4 jälge enne mind, mingi hetk ainult 1-2 jälge, ühe lõike (eile sisseaetud, kuid uuesti lumega kattunud) lükkasin uuesti sisse. Seega tegin päris palju tööd ette ära tagapool startijatele. Tundsin, et isegi 4 jäljega oli lipe parem kui 1-2ga. Enesetunne muidu oli enam-vähem. Parem kui eile kindlasti. Tunnen, et vaja veel võistelda ja harjutada, et kõik tuleks sujuvamalt. Suuri vigu ei teinud, vaid 2 vale valikut + kaardi ümberpööramine jäi liiga viimasele hetkele.
Rootsi
Lühirada. 24. koht. 7,9km, 44:55 (+7:23). Midagi liiga hullu korda ei saatnud, kuid siiski väga palju ebakindlaid momente. Mitmed lõiked jäid kasutamata, sest suhteliselt ees startinuna taas polnud neid sees. Kiirus puudus.
Sprint. 27. koht. 2,84km, 17.47 (+2.56). Kiirus oli parem kui eile, kuid siiski tundsin end aeglaselt. Suusk oli samuti kohati kinni. Hävisin lisaks kiirusele ka paari kohutavalt vale etapivalikuga.
Lühirada viitstardist. 21. aeg. Kokkuvõttes tõstsin end 27. kohalt 23. kohale. 7,2km, 34:40 (+2:38).
Suusk oli parem ning jõudu ja kiirust oli rohkem kui hommikuses sprindis. Paar etapivalikut ja ühes kohas sõitsin heast lõikekoast mööda. Hiljem pöörasin ümber ja läksin suts tagasi ja tegin lõike. Üleliigsed kõhklushetked tõmbasid hoo maha enne ristisid, kuid muidu oli päris hea. Nägin, et suutsin liikuda päris mitme tugevaga samas tempos. Sain sõidukiiruse osas enesekindlust juurde. Pärast võistlust kergelt haiglane tunne ja õhtuks olingi haige (õrn palavik ja kerge nõrkus).
Puhkepäeval trenni ei läinud. Põdesin, ravisin ja kokkasin.
Teade. Kohutavalt nõrgana tundsin. Hommikul oli tegelikult enam-vähem olla, aga võistluse ajal nägin, kuidas kõik lihtsalt liiguvad eest ära ja ma ei suuda neil järgi hoida. Juba stardisirgel algas mahajäämine. Lisaks tuli teise kohe viga ja napilt enne punkti võtmist sain oksaga nii silma, et olin u 15s pilditu ja veel 30s oli pilt udune ja väga ebastabiilne. Tõusudel tundsin, kuidas kätes pole piisavalt jõudu. Täiesti tagurpidine päev võrreldes 23. õhtul toimunud viitstardist middle'iga. Õhtul tundsin, kuidas enesetunne oli veidi halvem kui puhkepäeval.
Tavarada. 22. koht. 14km, 82:32 (+11:32). Hommikul enesetunne lubas minna starti, kuid läksin mõttega, et jälgin, mis tervis teeb ja vajadusel tulen ära. Üllatavalt hästi aga pidas vastu. Kiirus oli hea ja pigem jäi koht top20-s mõistuse taha. Esimesse olid mõtted veidi hajevil ja kohe tegin suurema vea. Oli pikk sõit mööda laia suusarada ning kaotasin vahepeal mõttes järje, et kui kaugel olen. Keerasin liiga vara ühele teele sisse. Kindlasti oli suurem kui minutine viga. Kohe otsa järgmisel ja ülejärgmisel pikal etapil tegin vale valiku ja nii tekitasingi kohe alguses suure kaotuse. Edasi sõit hakkas sujuma ning tundsin, et kiirus tõuseb. Kaardivahetuses oli enesetunne väga hea ja lubas edasi sõita. Kerge väsimus tuli raja lõpuosas, kuid siiski suutsin tempo kõrgel hoida. Hiljem analüüsides selgus, kui väga palju häid lõikeid jäi taas kasutamata.
Õhtul oli enesetunne ülihalb ja järgmine päev samuti. Pea oli paksu vati sees ja nii trenni ei roninud, vaid puhkasin. Samuti said tõenäoliselt edukalt läbitud perenaisekatsed, sest kokkamine oli minu aktiivseks puhkuseks ja lihaselõdvestuseks. Veidi on kurb, et viimased päevad nii möödusid, aga hooaja tähtsaim võistlus on veel ees. :)

MK round 2 kohad olid top20-le lähemal kui esimesel raundil ja sõidud tõestasid täielikult, kui võimeline olen maailma kahekümne parima sekka kuuluma. Kiirus on suhteliselt hea, kui vähegi mõistus lubab sõita. Enesekindlust on vähe ja ettelugemine on kehv. Kaardilugemine on mu nõrk koht ja selle kallal on vaja kõvasti tööd teha. 

Taas kohta 20ne parima seas lähen püüdma märtsi alguses, kui toimuvad Euroopa meistrivõistlused Venemaal Tjumenis(7.-14.03). Päris hirmuäratav, kuid juba vähem kuuke tugevalt ja targalt treenimist.

Nüüd pöidlad pihku, et lund ikka juurde tuleks ja vähemalt see vähenegi ei kaoks! :)

"There are no secrets to success. 
It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."
Colin Powell 

No comments:

Post a Comment