2014/04/09

SO MK round 3 & EM

Suusaorienteerumishooaeg sai minu jaoks läbi veidi rohkem kui 3 nädalat tagasi, kui lõppesid Euroopa meistrivõistused. Praeguseks on seljataga juba debüüt orienteerumisjooksu MKl ja juba homme algavad järgmised esimesed Euroopa meistrivõistlused. See aasta on täis minu jaoks uut ja huvitavat ning enesekatsetamist. Tagumine aeg teha kiire kokkuvõte EMist.


Eesti SO-koondis

EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED
Tjumen, Venemaa


Teel avamisele


Segasprinditeade
DQ
Tulemused.
Mina ja mu paariline Asso Kesaväli kumbki pidime sõitma 3 lühikest veidi üle 2km ringi. Mehed alustasid. Esimeses vahetused juba lõhkus Asso varustust ja nii sain metsa viimaste seas. Ise võtsin rahulikult ja elasin järgnevatesse päevadesse sisse. Hingamisteed olid samuti kergelt umbes ja oli polnud mitte mingis mõttes mõtet viimast pingutada. Pärast teist vahetust sain teada, et oleme tühistatud ning kolmandale otsustasin mitte minna. Kokku siis mu hea paariline suutis kahe ringi jooksul väänata jala (taas) välja, murda suusa, murda kepi, jäta punkti vahele ja siis tegi suts viga ka. Muidu ilm oli ilus, päike paistis ja saime hea treeningu. :)

Sprint
28. koht.
Tulemused
GPS-jälgimine
Eesmärk kõrget kohta püüda puudus, kuid kindlasti ei läinud käega lööma. Tempo oli kõrgem kui sprinditeates, kuid üldiselt tundsin, et läbisin raja pigem rahulikult. Paar varianti lahendasin valesti ja lisaks läks aega ka komistamistele, kukkumistele. Samas vaheaegadest oli näha, et õnnestunud etappidel sõitsin kindlalt kahekümne seas, järelikult kiirust ikkagi oli enam-vähem. Lõpuks jäi 20. kohta lahutama 33s, mis on sprindi kohta piisavalt, kuid alla selle kindlasti rajal susseramist ei tulnud. Lootus oli üleval ja pöidlad pihus järgmisteks distantsideks!
Tavarada
DNF e did not finish e ei lõpetanud
Enne starti soojendust tehes juba tundsin end imelikult nõrgalt, kuid arvasin, et see on lihtsalt väsimus eelmistest päevadest ja küll stardipauguga kõik kaob. Aga ei kadunud. Rajal oli 2 pikemat ringi ja üks lühike umbes kilomeetrine. Alguses pingutasin, kuid kuidagi terve maailma raskus oli mul peal. Keskendusin rohkem suusakiirusele kui kaardile ja tegin viga, valesid valikuid jne. Pärast paari esimest punkti tundsin, kuidas sellel lihtsalt ei ole mõtet. Ma ei oska isegi seletada, mis mul oli viga, aga mul pole kunagi nii raske ja paha olnud enesetunne võistluse ajal. Pärast esimest ringi tulin ära. Kurb, kuid usun, et see otsus oli õige. Mitu võistluspäeva oli veel ees. Pakun, et haigus (köha-nohu) ja ajavahe (esimesed ööd/hommikud möödusid raskelt) kokku niitsid mind korraks rajalt maha.

Lühirada
27. koht
Tulemused.
Eelnenud puhkepäev aitas kosuda varasematest startidest ja lühirajal tundsin end taas paremini. Ka tõbisus paranes vaikselt. Lühirajal tulid taas mõned valed valikud, veidi viga ja lisaks mitu kukkumist/komistamist, sest pehme lumi lihtsalt tõmbas suusaninad endasse. Samuti kustutas mind teisel ringil (2 ringi oli kokku) olnud pikk tõus. Olen kindel, et kui see oleks esimesel olnud, oleksin tunduvalt paremini selle üle elanud, kuid seekord õnn ei naeratanud mulle ja pidin juba üpris väsinuna lõputul tõusul surema. Kaotasin meeletult aega sellel ja pärast seda ei liikunud mõnd aega absoluutselt edasi. Eesmärk top20 sekka saada ei saanud veel täidetud, kuid vaheajad jätkuvalt näitasid, et see on väga võimalik. Üks võimalus oli veel järel.Teade
DSQ e tulemus tühistati
Tulemused.
GPS-jälgimine.
TV-ülekanne - supertasemel, soovitan vaadata! Põnevam kui suusatamine! ;)
Meie dreamteam: Mina, Daisy ja Doris
Taas oli mul au olla esimeses vahetuses, aga sain suurema kogemuse, kui kunagi varem olen saanud. Kõigepealt ma pabistasin stardisirge pärast, kus ma olin kindel, et jään viimaste sekka, aga, oh, üllatust! Algusreaktsioon oli küll aeglane, aga siis!! Järsku olid inimesed ümberringi kuidagi väga maha jäänud. Kerge üllatusmoment kõigile. Hiljem veel banketilgi mainiti:. :D Muidugi peatselt tõusul juba rebiti mööda ... Siiski suutsin esimesse minekuks lõpuni suhteliselt hea positsiooni säilitada. Või noh, peaaegu, sest enne punkti jõudmist ma suutsin vea teha ja grupist maha jääda. Vaikselt liikusin aga taas ettepoole. Väheke susserdasin veel midagi, aga kiirus oli ikkagi hea. Pikal etapp tõusul olin taas kindel, et hävin, sest tõus on mu nõrgim koht. Pingutasin seega korralikult, et veidi eespool olevat venelast eest ära ei laseks. Ja taas, oh, üllatust! Hiljem GPSil on näha, kuidas just tõusul vahe pikenes. Ka TV-ülekandes mainiti see ära. Kui kaarti vaatasin ja igaks juhuks hoo langetasin, siis jõuti alles tagant lähemale.
Siin on näha, kuidas punkti juures
vaatan kaarti ja sõidan mööda .. kurat!
Vaatepunktis karjuti, et kõik on väga hästi. Ma päris täpselt ei teanud oma kohta, kuid eeldasin, et järelikult kõik on plaanipärane ja vaja lihtsalt kenasti lõpuni sõita. Ja sõitsingi. Läbisin kogu raja, see tähendab, et kõik punktid kenasti ja ideepoolest võiks nagu kõik hästi olla. Tulin riikidest kolmandana välja! Seda võiks selle hooaja parimaks sõiduks nimetada! AGA ei. Sest ma ei viibutanud käega teise vaatepunkti juures ja seega mul jäi üks märge puudu. Sõitsin küll läbi, mida kõik vaatepunktiläheduses olijad nägid ja isegi pildil on see jäädvustatud ... kuid ei. :( Taas suutsin punkti vahele jätta. Tragikoomiline. Taas kügavad vabandused, tiimikaaslased, Doris ja Daisy! :(
Daisy ja Doris tegid samuti hea sõidu. Daisy tuli välja neljandana ja Doris viiendanda. Poodiumikoht oleks justkui kindlustatud olnud. Saime tõestada, et Eesti noor tiim on tulemas jõudsalt peale. :)Pikk rada (ainult MK arvestus)
24.koht
Tulemused.
Viimane võimalus eesmärkide täitmiseks. Lootust oli, motivatsiooni oli, võimeid oli, tuli vaid kõik realiseerida. Ühisstart. Kahjuks valisin kohe alguses valed inimesed omale tempot tegema. Siis kui hakkasin mööduma neist lõpuks, oli juba hilja. Lisaks suutsin vale valiku teha suhteliselt alguses. Kokku oli taas kolm suuremat ringi ja üks väiksem. Sain end ikkagi suhteliselt heale kohale rabeletud ja esimesel ringil aitas üks venelane tempot teha. Seega tulin kahekümne seas ja enesetunne oli samuti täitsa hea. Kuid kohe teise ringi esimesse punkti tegin korraliku vea, ikka minuteid. Radadelugemine läks sassi ja kui ühel hetkel veidi lost olin, siis ringi vaadates teadsin täpselt, kus olin. Olin mitmeid kordi sealt sõitnud, kuid 1:15000 kaardilt ei õnnestunud mitte kuidagi seda kohta üles leida. Kuidagi täiesti võõras tundus pilt. Nägin, kuidas inimesed lihtsalt mööduvad nõlval ülevalt ja alt minust ning ma seisan. Lõpuks, kui end paika sain ja punkti, olin väga taha vajunud. Teine ring proovisin alguses veel tempot teha, kuid väga ei õnnestunud. Seal, kus enne tegin vale valiku, siis nüüd olid veidi teistmoodi hajutuspunktid ja pidin teist korda sama nõlva võtma. Kitsas ja parajalt järsk. Enne ronisin suuskadel kuidagi üles, kuid tundus aeglane. Nägin, et üks võttis suusad jalast ja tegin sama .... hävisin mõnuga selle otsusega. Kui kunagi kolmandale ringile jõudsin, siis pingutasin küll veidi, kuid motivatsioon oli suhteliselt kadunud ja pigem lihtsalt tiksusin raja lõpuni.

Kokkuvõtteks
Ühti eesmärki ei täitnud ja kuuest võistlusest kolmel sain vaid tulemuse, kuid siiski ma pole pettunud ega kurb. Vähemalt mitte enda pärast. Tõsi, teatetiimi ees on mul taas kehv tunne. Andsin endast parima ja jääb üle vaid möödunust õppida. Tundub, et kaardilugemistehnikat peab sügavuti uurima. Praegu tundub, et proovin liigselt ette lugeda, aga peaks võtma step-by-step. Igatahes sain juurde kõvasti motivatsiooni suusaorienteerumisega jätkamiseks. Nägin, et olen väga võimeline võitlema kõrgete kohtade peale. Jään põnevusega ootama sügist, et saaks taas suusaorienteerumisele mõelda.

Hetkel aga olen üliõnnelik, et juba homme on käes kauaoodatud OJ EM!
Olen superpõnevil, mis saama hakkab! :)


Puhkepäeval käisime Tjumenis turistimas.


armas kingitus naistepäeval
kõigile naislõpetajatele :)

No comments:

Post a Comment