2014/08/13

EMV sprint - jagatud kuld

Palavad tervitused Tšehhist üliõpilaste MMilt! Üks distants sai eile seljatatud - sprinditeade. Tulemuseks 11. koht 26 tiimi seas. Täna on kavas tavarada. Mina seda ei jookse, niiet mul on puhkepäev. Järgnevatel päevadel ootavad ees sprint, lühirada ja teade. Neis kõigis olen endast parimat ja natuke rohkem veel andmas. Kuna mu postitused kipuvad venima kohutavalt, siis kasutan praegused vabad hetked kasulikult ära ja jäädvustan enda elu esimese Eesti meistritiitli.

Täna tavarajal on stardis: Triin Aedmäe (start eesti aja järgi 10:35), Sigrid Ruul (12:07), Kerstin Uiboupin (12:17), Tõnis Laugesaar (13:08). Live tulemusi jälgige iga päev *siit*. Pöidlad pihku!


EESTI MEISTRIVÕISTLUSED SPRINDISRõuge
Distants: 2,8km
Aeg: 15:17
Koht: 1.-2./ 31
* Teekond RouteGadgetis *

Enne starti tundsin, et jalg ei tohiks alt vedada. Kui teha korrektne sooritus, siis kõige kirkam medal peaks olema väga reaalne. Samas teadsin, et siin on ka teisi välejalgu kohal.

Step by step.
1. Ei julgenud kohe nurki hakata lõikama millegi pärast. K-punktist alates kuulsin mingit sahinat enda taga. Poolel teel sain aru, et keegi jälitab mind. See lisas kahtlemata kiirust juurde, mistõttu alguses oli kiirus kahtlemata veidi kõrgem, kui oleks muidu tavasooritust tehes olnud. Punkti sain kätte veatult.
2. Nägin kaardi järgi, et oliiviroheliste vahelt oleks hea, kuid reaalsuses ma ei suutnud silmaga kiiresti näha, kus see vahekoht on ja seega jooksin ringi. Ei oska öelda, kas kaotasin sellega või mitte, aga alguses võttis hetkeks kiirust veidi maha nendes lintides vahe otsimine kindlasti.
3. Kõik sujus valatult.
4. Kaardi järgi vaatasin, et läheks läbi valge. Ette vaadates taas pidin varianti muutma. Veel suhteliselt viimase hetkeni pigem kallutasin end valgesse, aga siis otsustasin, et targem on ringijooks.
5. Lindid ajasid veidi segadusse punktist väljudes. Lugesin, et lähen vasakult oliivirohelisi, aga kuna ei hoidnud päris heki äärde, siis olin juba sujuvalt lintide ääres ja leidsin sealt tunneli ning läksin oliiviroheliste vahelt. Ehk tegin täiesti ülearuseringi. Ei kontrollinud enda tegevust. Poolel teel viiendasse nägin, kuidas ees startinu läks kuuendasse. Jälgisin hoolega, kuhu majadevahele ta jooksis ning kuidas punktist väljus. Võib-olla isegi liiga hoolega.
6. Kui nüüd ise kuuendasse läksin, siis ikka kahtlesin, milline maja see täpselt nüüd oligi ... ehk oleks pidanud varem rohkem ettelugemisele keskenduma kui konkurendi jälgimisele. Olen loll.
7. Punktist väljusin aeglaselt. Võtsin punkti hetkeks seistes, et lugeda samal ajal kaarti järgmisesse mineku jaoks. Pärast majanurka ei keeranud kohe puntki, vaid jätkasin kogemata liikumist edasi ja siis keerasin järsult vasakule. Keerasin maja kõrval joostes kaarti ja proovisin pikka etappi ette lugeda. Ei teinud viga, aga kogu etapp olid mingid pisipisiasjad, mis võtsid aega ja mida saaks ära hoida või leevendada.
8. Seitsmendast väljusin hoolikalt veel etapi lõpuosa lugedes. Kui sain selle paika, siis lisasin ka tempot juurde. Enne keeluala oli kerge kõhklusmoment, kas minna enne või pärast seda. Kuid sinnani jõudes ja nähes olukorda reaalsuses, siis tundus tark valik enne.
9. Enne kaheksandasse jõudmist oli juba selge, et lähen vasakult. Nägin, et mu ees mindi samuti, niiet polnud kahtlustki.
10. Alguses oli suunaga pisike segadus punktist väljumisel, aga edasi kõik sujus.
11. Kümnendasse minnes jätsin üheteistkümnendat lugedes vaid kaardipildi mällu, aga mitte ühtki detaili. Seega proovisin nüüd kaarti lugeda ja samas joosta. Olin veidi ebakindel endas, sest kõik tuli nii ruttu vastu ja ma ei jõudnud ära lugeda. Ja selle tulemusena seisin korraks ka enne minu punkti olnud punktis.
12. Aiast väljudes nägin, et mu ees startinu ja Kerstin on koos ees, aga kuidagi väga alla jooksnud nõlvast. Ise keerasin varem parki, kuid jooksin ilmselt ikkagi veidi liiga nõlvast alla ära. Pöörasin neile liiga palju tähelepanu. Teevaliku lõpplahendus oli jäänud suures jooksutuhinas samuti tegemata. Tahtsin joonele võimalikult lähedale hoida ja märkasin eest startunut ühest hoovist paremaltpoolt mööda jooksmas, mis tõmbas ka mind sinna. Seejärel märkasin Kerstinit, kes ei jooksnud sinna. Heitsin korraks pilgu kaardile, tegin kiire korrektuuri jooksusuunas ja õnneks suutsin ise suuremast veast hoiduda. Siiski paar sekundit taas kadus sellele jamamisele.
13. Poolel teel oli väike kõhklus enda asukoha suhtes, aga viga ei teinud ja kuhugi ei kaldunud. Vaatasin, et saan punkti täiesti Kerstini ja teise konkurendi järel võtta, kuid kukkusin napilt enne punkti jõudmist treppide all. Libistusin veeloigus ja käisin mõnuga külili. Niiet nad said taas eest ära.
14. Kaart oli mudane ja mul polnud aimugi, kuhu peaks jooksma, sest peale selle, et vasakule sillale vaja keerata mul etteloetud polnud. Tahtsin käega kaardi puhtaks tõmmata, kuid nähes, et see pole puhtam, jooksin lihtsalt tuimalt eesolijatele järgi. Enne käänakut paremale olin kaardi kuidagi vastu pükse pühkides enam-vähem loetavaks saanud ja teadsin täpselt, kuhu joosta. Kerstin tegi väikese kaarekese, kuid sellegipoolest jõudis punkti esimesena. Kahjuks aga tal SI ei töötanud, niiet lasi teisel konkurendil punkti ära võtta. Siis proovis uuesti, ikka ei töötanud ja lasi minul võtta punkti. Ning siis lõpuks sai pärast mind alles selle võetud.
15. Lasin end konkurendil häirida. Ta hakkas vasakule poole maja jooksma ja kuna mul endal polnud korrektselt etteloetud, siis hakkasin järgnema. Sai jälle üks ülearune kaareke tehtud. Taas ei oska ise oma peaga orienteeruda.
16. Enne kraavi sain lõppudelõpuks ka teisest konkurendist, kellele olin järgi jõudnud, mööda. Keskendusin aga taas liiga palju jooksmisele ja punkti jõudmisele, niiet ettelugemine jäi varju.
17. Vale variant ehk ringi ümber aia. Õiget märkasin alles aiaaugust möödumise hetkel.
18. Pingutasin nii, kuidas jaksasin tõusu, sest nüüd seljataga olevat konkurenti mul polnud mõtteski mööda lasta (hingas kuklasse ja keegi karjus talle viimase punkti juures, et minust mööduks). Vaheaegasid vaadates olen üllatunud. 4 sekundit parimale ajale! Mis mõttes, mis tegin!? :D
Kokkuvõttes. Kiirusega võib pigem rahule jääda. Veidi tundsin, et on vaja veel puhata, et üliõpilaste MMil lendaks. Küll aga on palju-palju nuriseda kaarditöö osas. Midagi suurt ei teinud, kuid väikeseid nurgakesi, ebakindlushetkesid jms, mille arvelt saaks sekundeid kokku hoida, on kõvasti!


Kuna uudne ajajäädvustussüsteem SI Air ei töötanud korrektselt kõigil võitlejatel stardis ja finišis, siis arvestati ausate tulemuste saamiseks kõigi aeg viimase punktini. Seega lõpusirge ei läinud kirja. Nende tulemuste järgi on naiste esikuus järgnev:

1. Evely Kaasiku JOKA 00:15.17,0 00:15.17
1. Liis Johanson Kobras 00:15.17,0 +0:00,0
3. Elo Saue              Ilves          00:15.22,0 +0:05,0
4. Grete Gutmann SK100 00:15.28,0 +0:11,0
5. Anu Åkerman Peko          00:15.34,0 +0:17,0
6. Sigrid Ruul JOKA       00:15.48,0 +0:31,0
* Tulemused *

Niiet mu esimene Eesti meistritiitel on jagatud tiitel ja seega pisikese hõbedase maiguga. Kuid kuradi vinge on ikka! :) Kumb meist tegelikult võitis või kas jäimegi lõpuks viiki, on teada vaid ühel mehel ja see on kaameramees, kes meie lõpusirgeid filmis.

Hehhee, ja esimesed staarihetked *Aktuaalses Kaameras*.Mu supertubli klubi!3 comments:

  1. mina olen see kaameramees, kas hakkan analüüsima? :D

    ReplyDelete
  2. Huvitav oleks teada küll, kes lõpusirgel lõpuks siis kiirem oli, aga las jääb. Tulemused ju ei muutu. Vähemalt ei jää midagi närima ja üks "oleks" jälle vähem. ;D

    ReplyDelete
  3. Sattusin pooljuhuslikult su blogi lugema Rõuge rajast :D ja lugesin huviga ning siis nägin, et ooo, juttu on kaameramehest :D aga las ta jääb jah. Edu võistlustel seal kaugel maal!

    ReplyDelete