2013/07/09

JWOC 2013 kokkuvõte

Viimane nooruspõlve suurvõistlus on edukalt lõpule viidud.
Andsin endast parima ja läks .. nagu alati - midagi paremini, midagi kehvemini. Vähemalt tulemused arenesid päev päevalt positiivses suunas (ka eelmise aastaga võrreldes) ja suuri tagasikukkumisi distantside lõpptulemusi vaadates polnud. Muidugi alati saab paremini, aga vähemalt sain kõigil distantsidel tulemuse kirja. :))

Tänud meie vingele seltskonnale, et mu viimase MMi meeldejäävaks tegite. Sai kõvasti nutetud naerupisaraid just tänu teile. Te olete lihtsalt super! Kohtumiseni MN21 koondises! ;)

Meie supervinge koondis ja treener Vallo Vaher

Tavarada
Distants: 7,1 km
Aeg: 72:38 (kaotus 11:56)
Koht: 47./ 143
Tulemused.
Terve rada oli vist ülesmäge. Tundsin nagu poleks see hooaeg üldse tõusutrenni teinud. Kuidagi eriti vastikult rasked olid tõusud. Viga tuli ka mõni minut.
Esimese sain superilusti kätte, kuid juba teise tegin suure vea. Arvasin millegi pärast, et olin juba kaks teed ületanud, kui olin alles ühe ja seetõttu olin päris segaduses mõnd aega. Kui lõpuks kohale jõudis, mis toimub, olin vähemalt 2 ja pool minutit juba mõttetult ringi tuianud. Kolmandasse minnes keerasin lõpus enda planeerituga võrreldes liiga vara alla, sest lugesin ja mõtlesin natuke valesti - arvasin, et olen teedmööda kaugemale jooksnud, kui tegelikult olin. Kollasest lagedast, midapidi mäest alla jooksin, oleks iseenesest ju võinud aru saada, aga ma ei saanud. Nii tegin ühe nurgakese ka sisse ja jälle minut läinud. Muidugi oleks võinud ka veidi teistmoodi punktile peale minna - alt poolt ... oi, kui palju "olekseid" ... Kolmandasse puntki jõudes olin oma vead ära teinud ja edasi läks vigade suhtes natuke paremini. Mingisuguseid nurkasid oleks ainult saanud maha lõigata, mis tegin.
Kuna tegu oli tehniliselt pigem kergema rajaga, siis iga väiksemgi kaotus luges ja minu veaminutid lükkasid mind päris taha. Isegi kaks minutit parema ajaga oleks koht juba 15 võrra parem .... aga polnud hullu. See oli alles esimene päev ja kõik oli veel võimalik.

Lühirada
Kvalifikatsioon
Distants: 2,7 km
Aeg: 24:39 (kaotus 2:07)
Koht: 8. /51
Tulemused.
Kvalifikatsioon pigem õnnestus, aga kahjuks see pole tulemus, mis läheb lõppprotokolli. Maastik oli ülitehniline, aga loomulikult ma tegin oma suurima vea punktiga, mis on kindlasti üks raja lihtsamatest - teisega. Nina väga kõrgele ei tõstnud ja teistsugust metsa ei otsinud, sest arvasin, et punkti asukoht näeb natuke teistsugune välja ja seetõttu ei julgenud alguses õigesse metsatukka minna. Ja kohe kolmandasse tegin ka vea, kallutasin paremale jääva puu juurde. Taaskord tegin vead raja alguses ära ja edasi midagi suuremat ei tulnud. Seisin päris mitu korda, et ikka täiesti kindel olla oma asukohas selles kividemeres ja vist pigem sain hakkama. Noriks vaid selle kallal, et seitsmendasse oleks pidanud kindlalt punktile otse peale ronima ja üheksandasse minnes kohe otse teepeale minema. Ahhjaa, kümnenda punkti asukohta ma ka ei osanud lugeda. Olin unustanud, et nooleke legendi esimeses lahtris annab märku, milline kivi punkti ringi sees on õige. Nüüd tean ja püsib meeles.
Selle päeva eesmärk sai täidetud - koht A-finaalis ilusti kindlustatud.

A-Finaal
Distants: 3,0 km
Aeg: 34:22
Koht: 46. /60
Tulemused.
Võtsin asja alguses päris ettevaatlikult, kuid unustasin selle, kui sain kividevahelt välja ... Alguses seisin palju ja mul oli kõvasti probleeme punkti ilusti kätte saamisega, aga sain ikkagi kätte väikse koperdamisega. Liikusin aeglaselt ja väga palju kõhklesin oma asukohas, aga midagi suurt ei teinud. Seisin koguaeg, eriti kaamerate ees. Pärast seda aga, kui sain vähem tehnilisse kaardi osasse, unustasin, et enne kividevahele tagasi minemist on vaja uuesti kiirus täiesti maha võtta. Liigse kiirustamise tõttu ei näinud olulisi orientiire kaardil ning kaldusin vasakule kaheksandasse minnes. Enda arvates olin aga päris kõvasti paremale hoidnud ja kuna ristikest (post maastikul) ei näinud enda läheduses, siis otsustasin, et järelikult olen liiga paremal. Selle asemel, et üleval nõlva peal minna vasakule posti suunas (mis tegelikult oli hoopis paremal pool mind), läksin kividevahele ja hakkasin omast arust juba punkti püüdma. Täiesti vale tegu. Jõudsin lõpuks ikkagi otsapidi nõlva üles tagasi ja jätkasin postiotsinguid, mis lõpuks ka õnnestusid. Kui kunagi punkti kätte sain, olin 6 minutit viga teinud 1min etapiga. Nice. Kaheteistkümnendasse minnes poleks pidanud alla teepeale ronima ja kolmeteistkümnendasse poleks pidanud nii palju kõhklema ja kahklema.
Põrumine .. aga vähemalt tavaraja koht ületatud. (Always look at the bright side)

Sprint
Distants: 2,1 km
Aeg: 15:32 (kaotus 0:59)
Koht: 24. /140
Tulemused.
Mitte just kõige sujuvam sprint. Seisin esimeses ja peaaegu ka teises, neljandasse vale valik ja võib-olla ka viiendasse. Kaheksandasse tegin ilusa mõttetu kaare. Üheksandasse minnes enne punkti oleva terrassi ees jäin korraks seisma jälle .. sest polnud kindel (ette lugenud), et maja ja terrassi vahelt saab läbi. Üheteistkümnendasse minnes seisin halli müüri otsapeal korraks, et olla kindel, et müürile võin astuda. 12. ja 13. punkti vahel seisin KÜMME SEKUNDIT, sest ma lugesin legendist, et mul on punkt numbriga 58 järgmine, aga mu ees oli 100 ja seljataga 53. Siis mõtlesin, et ikkagi on 53, siis vaatasin legendi ja avastasin, et ikkagi 58. Seejärel otsisin kaardilt punkti üles ja sain teada, et see on järjekorras 13. punkt. Siis otsisin legendist 13. punkti, mis oli väga kadunud alguses ja kui lõpuks leidsin, sain aru, et ma pean punkti nr 100 võtma. Rahval, kes vaatepunkti jälgis, võis lõbus olla. :) Siis seisin 14. punkti minnes nöörijooksu lõpus ja korra ka kuskil treppidevahel ning ei lõiganud üht nurka maha, mida oleks võinud. Viieteistkümnenda sain ilusti kätte, juhu! 16. punkti minnes kõhklesin palju. Enne 18. punkti seisin kuskil treppide vahel jällegi, et enda asukoht paika panna ja 19. punkti oleks võinud tegelikult murult kaare maha lõigata. Oioioioioioi, kui palju jama ma korraldasin. Aga pole hullu, vähemalt on kõik punktid olemas ja ei korraldanud midagi suurt. Koht on ka peaaegu hea.Teade
Tiim: Mina, Madli-Johanna Maidla ja Laura Joonas
1. vahetuse analüüs
See nurk esimesse on GPSi kala
Distants: 4,6 km
Aeg: 34:41 (kaotus 10s)
Koht: 5. /41
Tulemused.
Sain suht hästi end kohe alguses grupi ette otsa siblitud. Teiseni läks päris ilusti. Kolmandasse minnes jooksin liiga palju kellelgi sabas ja kaotasin järje. Nägin mingit risti metsas, aga kaardilt jooksupealt ei leidnud üldse ja olin veits segaduses. Kuna suund klappis, siis kappasin vaikselt järgi. Rohelisse jõudes läks tempo alla ja sain aru, kust tulin. Kuhu täpselt aga sisse jooksin, seda ei teadnud. Küll aga sain aru, et mu ees olijad kallutavad liiga vasakule. Rohelise piirile jõudes nad läksid veel edasi, aga ma keerasin paremale ja sain punkti ilusti kätte. Neljandasse tegin esiteks üldse vale valiku. Üldse ei märganud, et vasakult poolt saaks kenasti tumedama rohelise äärtpidi punkti. Kuna suurem osa läks otse, siis pressisin ka ise sinna sisse. Kuna omal pead polnud, siis sattusin hajutusse esialgu ja alles hiljem oma punkti. Neljandast kartsin jälle minna oma teed ja nii jooksin suurema rahvamassi suunas ning tegin mõnusa mõttetu kaare. Edasi üheksandani sain punktid pigem oma peaga võetud ja jõudsin taas liidritele järgi. Üheksandast lahkusin ka oma peaga ..... või siis pigem täielikult peata ... sest suunaga panin küll jumala puusse. Rohelised tekitasid ka segadust ja kui lõpuks end paika jälle sain ning punkti jõudsin, oli jälle liidrigrupp eest liikunud. Aga enne vaatekat sai see vahe vaikselt jälle tasa tehtud ning peatselt olin grupi lõpus. Mitte, et ma oleks liidritest nii palju kiiremini jooksnud, vaid kui nemad rohelises hoo maha võtsid enne 14. punkti, siis kuna ma nägin neid, sain lihtsalt kiire tempoga nendeni joosta ning olingi järgi. Lõpukaarel möödusin veel paarist ja jõudsingi välja liidergrupis. Juhu!
Minu töö oli nüüdseks tehtud ja edasi oli vaja vaid teistele pöialt hoida. Nad olid tublid ja kokkuvõttes lõpetasime tiimidearvestuses 14. ja riikide 11. kohal.


Ei saa mainimata jätta ka seda, kui halb oli näha esimeses vahetuses punkti vahele jätnud rootslast. Tulid endalgi pisarad silmi ja kananahk ihule. Tean, mis ta tundis ... Hiljem tühistati veel ka Norra ja Taani esindustiimid punkti vahelejätmise tõttu. See teade tõestas täielikult, et ka parimatel juhtub. :)


Aga mina ei jätnud seekord mitte midagi vahele ja sain kõik tulemused kirja. Jess! See oli nii hea tunne, kui seda avastasin, sest enne esimest ja viimast võistlust sel nädalal oli mul see hirm ... kuid õnneks hirm ei saanud reaalsuseks. Lõpp hea, kõik hea ja järgmine aasta täiskasvanutesse laineid lööma.Ja nüüd USAsse. 10. juuli 6:45 läheb lennuk.
Kohtumiseni septembris, semud! :)

No comments:

Post a Comment